Ziyarete Geldi, Ticarete Girdi!

2006 yılında bir arkadaşını ziyaret etmek amacıyla İzmir’e gelen Mustafa Kilo, arkadaşının da ısrarıyla İzmir’de ticarete atıldı. 2009 yılında FAM Yapı Group şirketini kuran Kilo, PVC-Alüminyum doğrama, mobilya, müteahhitlik, çelik yapı alanında büyüdü.

 

Konya’da aile şirketi bünyesinde inşaat ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren Mustafa Kilo, 2006 yılında bir arkadaşını ziyaret etmek için İzmir’e geldi. Arkadaşı İzmir’de ortak iş yapma konusunda ısrar edince Konya’daki ailesine danıştı. Ailesinden onay aldıktan sonra İzmir’de iş hayatına atıldı. Arkadaşıyla ortak kurduğu şirketi çok büyütünce 2009 yılında iki farklı şirket olarak devam etme kararı aldılar. Arkadaşı satış pazarlama kısmında faaliyet göstermeye devam ederken Mustafa Kilo, üretim yapmaya karar kıldı. 2009 yılında ufak bir atölye olarak kurulan FAM Yapı hızlı bir şekilde büyüdü ve iş alanlarını genişleterek grup şirketi haline geldi.

 

İş alanını genişletti

PVC-Alüminyum doğrama işleriyle sektöre girdiklerini ifade eden FAM Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kilo, “İşlerimiz büyüdükten sonra farklı sektörlerde de yatırım yapmaya karar verdik. 2012 yılında mobilya üretimine, 2014 yılında müteahhitliğe başladık. Bornova bölgesinde birçok proje geliştirdik. Deprem ve pandeminin etkisiyle müstakil yaşama talep arttı. İnşaat maliyetlerindeki artıştan dolayı insanlar yazlık alamayınca bu sefer Tiny House’lara yöneldi. Biz de buradaki talebi görüp Tiny House üretmeye başladık. Tiny House alanında daha çok ilerlemeyi planlıyoruz” dedi.

 

 

Müteahhitliğe ağırlık verecek

PVC-Alüminyum doğramada günlük 10 daireyi bitirecek kapasiteye sahip olduklarını dile getiren Kilo, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ekiplerimiz sürekli sahada çalışıyor. Hem üretim hem de montaj hizmeti veriyoruz. Kriz döneminde dahi işlerimizde yavaşlama olmadı. Bir yandan üretime devam ederken bir yandan konut projeleri geliştiriyoruz. Kemalpaşa’da yeni bir projeye başlayacağız. İlerleyen dönemde müteahhitliğe biraz daha ağırlık vermeyi planlıyoruz.”

 

Sorunlara hızlı çözüm

PVC-Alüminyum doğrama, mobilya, dış cephe kaplama, tadilat-dekorasyon işlerinin tamamını tek bir çatıda toplayan bir grup firması olduklarını belirten Mustafa Kilo, bu yüzden tercih sebebi olduklarını söyledi. Group şirketi olmanın verdiği avantajla müteahhitlerin tek bir firma ile birçok işini yürütebildiğini belirten Kilo, “İşin çekirdeğinden geldiğimiz için yaşanabilecek sorunlara hızlı çözüm üretiyoruz” dedi.